Kilka sposobów na przechowywanie naszych wyrobów

1.  Najbardziej optymalną temperaturą przechowalniczą wyrobów jest zakres od 2-7st. C. W takich samych warunkach próbki wyrobów przechowuje Państwowe Laboratorium Weterynaryjne. Na kiełbasach, wędlinach tradycyjnych i podsuszanych, przechowywanych w niskich temperaturach (2-7st. C) może powstać biały nalot, który jest zjawiskiem naturalnym i świadczy o prawidłowo przebiegających procesach biochemicznych. Taki proces wręcz wskazuje na wysoką jakość produktu i brak stosowania środków chemicznych zatrzymujących wodę!

2.  Termin ważności odnosi się do produktów zapakowanych hermetycznie przez producenta – po otwarciu opakowania, produkt należy spożyć jak najszybciej.

3.  Wędlin, pasztetów  w lodówce, chłodni czy ladzie chłodniczej nie powinno przechowywać się w woreczkach foliowych, folii aluminiowej ani w folii stretch – bez dostępu powietrza.

4.  Po otwarciu foliowego opakowania z wędliną czy pasztetem, produkt należy z niego wyjąć i zawinąć w pergamin.

5.  W przypadku skrajnego przekroczenia warunków (wysokie temperatury lub długi czas) produkt należy natychmiast spożyć lub w niektórych przypadkach jest on niezdatny do spożycia. Ponowne umieszczenie produktu we właściwych warunkach nie zwróci mu trwałości i jakości.